Wyceń i sprzedaj

Jeżeli jesteś zainteresowany sprzedażą nieruchomości , oferujemy Ci współpracę w tym obszarze w dwóch klarownych modelach biznesowych.

W pierwszym modelu możesz sprzedać nieruchomość za pomocą Guardian Premium Estates w 3 prostych krokach!

Wycena Decyzja Transakcja

Spróbuj to jest naprawdę bardzo proste!

Wycena

Wypełniasz formularz zgłoszeniowy przesyłając do Nas szczegółowe informacje o Twojej nieruchomości m.in. nt jej powierzchni, dokładnej lokalizacji, piętra na którym się znajduję, standardu jej wykończenia oraz wszystkich innych istotnych informacji niezbędnych do należytego oszacowania jej wartości. Posiadając te informację otrzymasz od Nas raport z wyceną Twojej nieruchomości określoną precyzyjnie na podstawie cen transakcyjnych sprzedaży podobnych nieruchomości do Twojej pochodzących z aktów notarialnych. Wycena jest całkowicie niezobowiązująca.

Decyzja

Następnie skontaktujemy się z Tobą i złożymy Ci w pierwszej kolejności propozycję odkupu Twojej nieruchomości. Będzie to moment, w którym podejmiesz decyzję, czy przystajesz na zaproponowane przez Nas warunki odkupu czy też nie. Jeżeli zdecydujesz, że to wysokość otrzymanej kwoty ze sprzedaży jest dla Ciebie najważniejsza, zaproponujemy Ci drugi model współpracy polegający na reprezentacji przez Nasz Departament Rynku Wtórnego Licencjonowanego Biura Nieruchomości Guardian Premium Estates. Doradcy Premium dołożą wszelkich starań do osiągnięcia najwyższej ceny sprzedaży Twojej nieruchomości. Cel ten osiągniemy przy wykorzystaniu Naszych kontaktów biznesowych oraz indywidualnej strategii sprzedaży wspartej najnowocześniejszymi technologiami i narzędziami.

Transakcja

Niezależnie od tego, na który model współpracy się zdecydujesz, z Nami pomyślnie sfinalizujesz sprzedaż Swojej nieruchomości, która nastąpi albo poprzez bezpośrednią transakcję odkupu albo dzięki umowie pośrednictwa, która pozwoli Nam na reprezentowanie Ciebie w procesie sprzedaży na otwartym rynku.

Decydując się na współpracę z Nami w obszarze pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, czeka na Ciebie szereg korzyści takich jak m.in.

 • Możliwość wyższego zysku – skutecznie zwiększamy wartość Twojej nieruchomości,
 • Jakość usług Premium – reprezentujemy wysokie kompetencje (Private Banking, Wealth Management, Nieruchomości),
 • Efektywna sprzedaż – realizujemy szybką sprzedaż,
 • Indywidualne obsługa – nie powielamy schematów,
 • Oszczędność czasu i wygoda – dopełniamy formalności za Ciebie,
 • Kompleksowość – świadczymy usługi z zakresu: obrotu nieruchomościami, finansów, doradztwa inwestycyjnego,
 • Komfort i Bezpieczeństwo – nadzorujemy wszelkie sprawy formalno-prawne,

Twoja nieruchomość to wyjątkowy i cenny towar, którego sprzedaż nie może być dziełem przypadku. Powierzenie nam Twojego majątku, jest dla nas osobistym zobowiązaniem. Przemyślana współpraca oparta na wzajemnym zaufaniu jest gwarancją przyszłego sukcesu – Twojego i naszego. Poznaj jak pracują profesjonalni licencjonowani pośrednicy obrotu nieruchomościami GUARDIAN PREMIUM ESTATES.

Sprzedaż nieruchomości to sztuka sprawienia, by kupujący klient z setek innych ofert wybrał właśnie Twoją. Podstawą działania jest zbiór świadomych przedsięwzięć popartych wieloletnią praktyką – strategia sprzedaży. Strategia sama w sobie nie jest celem a usystematyzowanym harmonogramem działań i efektywnych metod. Prezentuje pomysł na sprzedaż i wszelkie metody osadzone w kontinuum czasowo-budżetowym.

 1. Rozpoczęcie współpracy, wycena i analiza nieruchomości.

Każde zlecenie to rozpoczęcie nowego rozdziału, wiążące nas personalnie z potrzebami i historiami ich właścicieli – naszych klientów. Nasze partnerski dialog rozpoczynamy od wysłuchania Ciebie. Określamy Twój główny motyw sprzedaży. To on niejednokrotnie determinuje dalszy scenariusz i horyzont czasowy. Przesłanki sprzedaży są różne, tak jak odmienne są etapy naszego życia czy koleje losu np. zmiana nieruchomości z powodu powiększenia rodziny, szukanie możliwości alokacji kapitału, otrzymanie majątku w spadku, potrzeba podziału majątku czy też konieczność spłacenia długów.

Szczegółowo omawiamy warunki naszej współpracy. Traktujemy Ciebie jako partnera, z którym miło nam zawrzeć umowę pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Za jej wykonanie odpowiada licencjonowany pośrednik wpisany do jawnego Centralnego Rejestru Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Posiadamy również obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Dochowujemy dyskrecji rozumiejąc, że powierzasz nam nieruchomość a przy tym często związane z nią osobiste doświadczenia. Wzajemne poznanie i zaufanie są fundamentem owocnej współpracy.

Naszych klientów traktujemy jak naszych partnerów.

Kolejno przechodzimy do wyceny wartości rynkowej nieruchomości. Pojęcie to definiujemy jako najbardziej prawdopodobną cenę osiągalną na rynku, przyjętą na datę wyceny. Analiza odbywa się na podstawie przeprowadzonych transakcji, wspierana też jest użyciem nowoczesnych zewnętrznych baz danych. W wyjątkowych sytuacjach przy inwestycjach deweloperskich czy na życzenie klienta zlecamy wycenę nieruchomości uprawnionemu rzeczoznawcy majątkowemu. Analiza heurystyczna SWOT służy nam identyfikacji mocnych/słabych stron nieruchomości oraz szans/zagrożeń. Czynniki wewnętrzne i zewnętrzne obejmują kwestie m.in.: gospodarczo-finansowe, społeczne, prawne czy nawet środowiskowe. Dzięki obiektywnej ocenie unikamy rozdźwięku w oczekiwaniach.

Określamy grupę docelową klientów, bo predestynuje to wybór najbardziej efektywnych narzędzi i środków. Ukierunkowanie na grupę potencjalnych klientów i ich potrzeby ułatwia dalsze postępowanie. Przykładowo inne oczekiwania wobec nieruchomości ma inwestor a odmiennie rodzina z dziećmi czy singiel. Identyfikacja cech charakterystycznych pozwala nam na skojarzenie upodobań.

 1. Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży – mocne strony.

Nieruchomość jak każdy towar wymaga właściwej prezencji. Eksponowanie mocnych stron ma zwiększać szanse sprzedaży oraz jej wartość. Zależy nam by Twoja nieruchomość wyróżniała się na tle innych ofert. Efekt pierwszego wrażenia ukształtowany w ciągu pierwszych 11 sekund możemy wykreować tylko raz – tej szansy nie można zmarnować.  Decyzje konsumenckie są analogiczne z tym jak sprzedaje się ekskluzywne perfumy Golden Delicious od DKNY czy zegarki Patek Philippe Grandmaster. Traktujemy nieruchomość jak towar, który wymaga: obsługi sprzedaży klasy Premium i szykownego opakowania. Nie martw się, jeśli Twoja nieruchomość nie specjalnie się wyróżnia czy nie ma spójnego stylu. Na wymagającym rynku nieruchomości nie może być przypadkowości, dlatego wiemy jak temu zaradzić.

Home Staging: czyli zachwyt przestrzenią.

Home Staging jest wysublimowanym działaniem, to sztuka wyczucia dobrego smaku. Staging w tłumaczeniu z angielskiego znaczy: inscenizacja, reżyseria. W naszym wydaniu jest to umiejętność podkreślenia zalet nieruchomości i podkreślenia funkcji pomieszczeń. Zabiegi te mają na celu wydobycie potencjału, skupienie się na kluczowych aspektach. Twoja nieruchomość powinna kusić wzrok i wyróżniać się na tle konkurencji. Właściwie rozumiany home staging to ekspozycja pozytywnych wrażeń i odczuć, przy których wady są deprecjonowane.

Home staging w praktyce:

 • zadbaj o staranne sprzątniecie pomieszczeń w tym stołów i blatów, szaf, schowków,
 • usuń zbędne przedmioty i sprzęty wprowadzające chaos i dezorientację,
 • zadbaj o jasność pomieszczeń, stwórz nastrój oświetleniem, nadaj ciekawą nutę zapachu,
 • zadbaj o aranżacje obrazów, firan zasłon, dywanów, narzut, poduszek itp.,
 • przeanalizuj niewłaściwe rozmieszczenie mebli lub ich nadmiar,
 • przemyśl odnowienie uszkodzonych ścian czy też zmianę nader agresywnej kolorystyki,
 • zrób ogólny przegląd stanu technicznego: napraw cieknące krany, oświetlenie, skrzypiące elementy stolarki, mebli itp.,
 • udekoruj pomieszczenia ciekawymi dodatkami, kwiatami, roślinami,
 • schowaj rzeczy osobiste, pamiątki rodzinne i fotografie.

Czemu służy odpersonalizowanie pomieszczeń? Dzięki temu klient czuje się swobodniej i łatwiej kreuje własne wyobrażenia o tym jak może mieszkać. Ułatwiamy utożsamienie się z Twoją nieruchomością!

Jeśli zakres prac Ciebie przerasta to my Ci pomożemy. Współpracujemy z home stagerami. Pomoc przy znalezieniu ekipy remontowej też nie jest nam obca.

Korzyści ze stosowania Home Standingu:

 • Wzrost atrakcyjności oferty i jej aprecjacja,
 • ~ 1%-3% nakładów, może zwiększyć wartość nawet o ~ 10%-15%,
 • Szybsza sprzedaż, nawet o ~40%-50%,
 • Utworzenie unikalnej harmonijnej a zarazem atrakcyjnej przestrzeni,
 • Wyręczenie kupującego z części kosztów po zakupie,
 • Zaproponowanie stylu, który akcentuje zalety i deprecjonuje inne czynniki funkcjonalno-wizualne.
 1. Przygotowanie oferty i Promocja Twojej nieruchomości

Na tym etapie ,,szyjemy produkt na miarę” niczym krawiec garnitur czy obuwie typu Oxford z najlepszych Londyńskich pracowni.

Przygotowujemy profesjonalną sesję zdjęciową. To od głównego zdjęcia w portalach, czy innych mediach rozpocznie oglądanie potencjalny klient. Kolejne kadry mają zachęcić do sięgnięcia po telefon i umówienie się z nami na spotkanie. Poprzez wyrafinowany koncept Twoja nieruchomość będzie się sama reklamowała. Uzupełnienie treści stanowić mogą również krótkie spoty reklamowe z użyciem drona, rzuty kondygnacji z opisem czy wirtualne spacery 3D.

W parze z prezencją wizualną musi podążać właściwy opis Twojej nieruchomości. Copywriter jest osobą odpowiedzialną za stronę tekstową reklamy. Przekaz musi być: czytelny, funkcjonalny, pełny pod względem kluczowych informacji dla klienta. Przy tym musi absorbować uwagę przemyślaną formą czy elementami tzw. storytelling’u.

 1. Start oferty

Rozpoczynamy działania stricte sprzedażowe. Aktywnie próbujemy dotrzeć do docelowej grupy klientów. Dla naszych nowych klientów zaskakujący jest (pomijany często przez innych) fakt skupiania się na grupie ,,of the market”. Dopiero później przechodzimy do rynkowej publikacji zgodnie z obraną strategią sprzedaży.

Off the market – oferta pozarynkowa

Off the market to propozycja sprzedaży, której nie ma jeszcze na rynku. Sprzedaż bez rynkowego rozgłosu, czasem prezentowana jest w tej formie na wyraźne życzenie właściciela. Naszą ofertę Premium prezentujemy gronu naszych inwestorów, klientów, partnerom z innych współpracujących biur. To działania w kuluarach, bo wiemy jak ważna jest współpraca w naszej branży. To jednocześnie ogromna korzyść dla naszego klienta, którego nieruchomość może zostać sprzedana zanim pojawi się na rynku!

Pamiętaj, że kompleksowo monitorujemy cały proces sprzedaży w Twoim imieniu. Udzielamy informacji o ofercie, weryfikujemy personalnie zainteresowanych i umawiamy ich na prezentacje nieruchomości. Informujemy Ciebie tylko o istotnych w danej chwili sprawach, bo cenimy Twój czas i spokój.

 1. Spójny eksport

Dbamy o wizerunek Twojej oferty, zachowując standard prezentacji niezależnie od wybranego kanału. Ujednolicamy opis, zdjęcia i pozostałe parametry oferty niezależnie od wybranego medium. Celem spójności jest dodatkowa wiarygodność.

 1. Marketing oferty

Reklama oferty jest ukierunkowana według wcześniejszych założeń. Zdajemy sobie sprawę, że każda nieruchomość jest unikalna a środki dotarcia do klientów mogą być odmienne. Wszystkie działania mają wspomóc udaną transakcję. Spektrum działań jest szerokie obejmuje zakresem tzw. strefy online i offline.

Działania offline to wspomniane sesje foto-video, Banery uliczne, ulotki, katalogi pomocne przy prezentacji indywidualnej czy Dniach Otwartych.

Działania online to cała rozbudowana gama narzędzi IT: zaczynając od naszej strony www, konta Facebook, po indywidualne reklamy Google ads, Facebook, portale branżowe i inne.

Standardem jest prestiżowy baner z logo GUARDIAN PREMIUM ESTATES z wizerunkiem opiekuna Twojej nieruchomości. My nie wstydzimy się reklamować tego co sprzedajemy. Swoim wizerunkiem i osobistą marką reklamujemy Twoją nieruchomość.

 1. Prezentacja nieruchomości – czas spotkania

Prezentacja może mieć dwojaki charakter: codziennych prezentacji lub w postaci tzw. Dni Otwartych.

Dzień Otwarty

Dzień Otwarty to uprzednio starannie zaplanowane kameralne wydarzenie. Twój pośrednik jest gospodarzem eventu, podczas którego zainteresowani w miłej aurze mogą spokojnie zadawać pytania i obejrzeć każdy zakątek. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla Ciebie-właściciela. Odbywa się ono bez stresu, bez Twojego udziału, nie ingerując tym samym w Twoje życie osobiste. Dzień Otwarty to efektywne narzędzie marketingowe i sprzedażowe. Najczęściej dotyczy ono luksusowych apartamentów, domów. Klimatyczne wydarzenie dodatkowo podnosi prestiż Twojej nieruchomości.

Codzienne prezentacje

Prezentacje są wynikiem reakcji potencjalnych klientów i obejmują zaplanowane wizyty. Na spotkaniu zawsze towarzyszy Ci Twój pośrednik. Starannie prezentujemy Twoją nieruchomość lub jeśli chcesz będziemy Twoim wsparciem. Dzięki nam redukujemy Twój stres. Wspólnie z nami łatwiej nawiązać kontakt interpersonalny z drugą zainteresowaną stroną. Prezentacja przebiega sprawnie i profesjonalnie. Jesteśmy przygotowani na pytania i gotowi do dyskusji. Zdaj się na nasze doświadczenie.

 1. Cykliczny audyt oferty – analiza i raport

Oferta sprzedaży, którą nam powierzyłeś nie pozostaje bez nadzoru. W ustalonych okresach przeprowadzamy wewnętrzny audyt oferty. Oceniamy efektywność strategii i podjętych środków. Zdarza się, że modyfikujemy elementy, bo sprzedaż każdej nieruchomości może przebiegać odmiennie. Działamy elastycznie dostosowując się do zmiennych reakcji rynkowych.

 1. Przygotowanie dokumentacji i bezpieczeństwo transakcji

Kwestie formalno-prawne budzą w nas często największe obawy. Braki dokumentacyjne mogą znacząco opóźnić przeprowadzenie transakcji lub z racji istniejących wad prawnych całkowicie ją zdyskwalifikować. Z nami nie musisz się o nic martwić. Dbamy o poufność informacji i bezpieczeństwo transakcji na każdym etapie. Pomagamy w skompletowaniu dokumentacji, dzięki temu Ty oszczędzasz swój czas.

 1. Finalizacja transakcji – sprzedaż nieruchomości

Negocjacje i finalizacja transakcji to dla nas i dla Ciebie tzw. crème de la crème. Naszym zadaniem jest sprawne prowadzenie negocjacji i podpisanie umowy końcowej. Wiedza i doświadczenie mają tu kluczowe znaczenie. Obiektywizm, znajomości technik negocjacyjnych stanowi dla naszych Klientów wartość dodaną naszej współpracy. Dzięki temu Klient i My osiągamy swój założony cel.

Podpisanie umowy końcowej sprzedaży nie jest dla nas etapem wieńczącym naszą współpracę.

Wierzymy, że zadowolony do nas kiedyś powrócisz. Dlatego żegnając się nie mówimy „do widzenia” a „do zobaczenia”.

reklama2